ProfiPodklady.sk - spracovanie odborných študijných textov
Máte otázku? Volajte non-stop
Prihlásenie


Pozor na autorstvo

Autorský zákon a ochrana umeleckého diela - s tým súvisí pojem autorstva. S plagiátorstvom záverečných prác sa vyučujúci stretávajú v súčasnej dobe denno denne, pričom sa prísne trestá, a to vylúčením zo štúdia, či dokonca dodatočným odobratím titulu. Preto je nutné doslovné opisy z literatúr uvádzať ako citácie.

 

Definície:

Napr. Český autorský zákon - pojem plagiát nepoužíva a nedefinuje, medzinárodná norma ČSN ISO 5127-2003 ho popisuje ako „Predstavenie duševného diela iného autora, požičaného alebo napodobneného vcelku alebo z časti, ako svojho vlastného“. Ochrana sa tyká umeleckého a vedeckého diela, „ktoré je jedinečným výsledkom tvorivej činnosti,“pokiaľ je nejako objektívne vyjadrený, ale tiež prekladu, programu, databázy a podobne.

 

Autorský zákon však výslovne hovorí, že predmetom právnej ochrany – a teda ani plagiát – nie je „ námet diela sám o sebe, denná správa alebo iný údaj sám o sebe, myšlienka, postup, princíp, metóda, objav, vedecká teória, matematický a obdobný vzorec, štatistický graf a podobný predmet sám o sebe.“

Spokojní klienti
Veľmi pekne ďakujem tímu ľudí z PROFIPODKLADY.sk Ešte som sa nestretla s takou ochotou a ľudskosťou. Naozaj výborný až nadštandardný prístup. Môžem odporúčiť. Aj časovú tieseň zvládli na výbornú. Skvelá spolupráca. Zo srdca dakujem. Spokojný klient
Klient
Dakujem timu ludi z profipodklady.sk za spolupracu. Vyzdvihol by som promptnost s akou vzdy reagovali a kvalitu spracovania. Mna osobne ich sluzby prijemne prekvapili.
Juraj

Možnosti platby Možnosti platby Možnosti platby Možnosti platby Možnosti platby