ProfiPodklady.sk - spracovanie odborných študijných textov
Máte otázku? Volajte non-stop
Prihlásenie


Čo je to abstrakt?

Čo je to abstrakt?


Môžeme si pod tým predstaviť krátku, ale výstižnú charakteristiku obsahu celej práce. Toto krátke zhrnutie obsahuje použité metódy, spôsoby riešenia a výsledok celého šetrenia.  Jeho súčasťou sú tiež kľúčové slová súvisiace s oblasťou, na ktorú je bakalárska práca zameraná. Pokiaľ čitateľ hľadá v databáze bakalársku prácu zameranú na konkrétnu problematiku, využíva k tomu práve kľúčové slová.

 

Najprv je teda nutné sa zamerať predovšetkým na riešený problém, tému a cieľ celej práce. Ďalej je potrebné sa zmieniť, či bol problém vyriešený a či bol naplnený stanovený cieľ. Nesmie chýbať komentár autora ohľadom významu výsledkov. Pozor!!! Vždy je lepšie písať krátke vety obsahujúce to podstatné, v dlhých vetách sa môže totiž čitateľ stratiť.


Rozdiel medzi abstraktom, anotáciou a resumé


V bakalárskej práci sa uvádza tiež anotácia či resumé. Anotácia obsahuje veľmi krátky popis práce, bez uvedenia cieľov, či použitých metód. Resumé zahŕňa tie najpodstatnejšie informácie.

Spokojní klienti
Veľmi pekne ďakujem tímu ľudí z PROFIPODKLADY.sk Ešte som sa nestretla s takou ochotou a ľudskosťou. Naozaj výborný až nadštandardný prístup. Môžem odporúčiť. Aj časovú tieseň zvládli na výbornú. Skvelá spolupráca. Zo srdca dakujem. Spokojný klient
Klient
Dakujem timu ludi z profipodklady.sk za spolupracu. Vyzdvihol by som promptnost s akou vzdy reagovali a kvalitu spracovania. Mna osobne ich sluzby prijemne prekvapili.
Juraj

Možnosti platby Možnosti platby Možnosti platby Možnosti platby Možnosti platby